Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Asociat unic, pot fi inregistrat la AJOFM?
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Asociat unic, pot fi inregistrat la AJOFM?

Buna ziua,

Am o nelamurire.
Mi-am pierdut locul de munca in luna ianuarie 2017 iar in aprilie 2017 am deschis o firma de tip SRL-D, la care sunt asociat unic.
Firma nu are angajati, nu genereaza profit, nu are cheltuieli, nu are venituri.
Intrebarea este: ma pot inregistra la AJOFM ca somer daca sunt asociat unic la o firma care nu genereaza nimic?
Mentionez ca nu pot beneficia de ajutor de somaj, nu indeplinesc conditiile, dar nici nu doresc acest lucru.
Vreau doar sa fiu luat in evidenta lor, atat.
Se poate?
Va puteti inregistra la AJOFM.