avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 530 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... poprire salariu
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

poprire salariu

buna ziua!
sotul meu are un credit in uk si nu o sa l mai poata plati. atunci cand se va angaja in tara i se va opri o anumita suma din salariu?!
Cel mai recent răspuns: Dapix , utilizator 18:48, 2 Iunie 2017
Nu poate să vă răspundă nimeni cu DA, sau NU.
Depinde de creditorul din UK, dacă îl va urmări și în România și va apela la un executor judecătoresc, va fi executat silit până va achita creanța creditorului.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Executare silita pentru credit neplatit rocksefa rocksefa Buna ziua. Sotul meu a primit o instiintare de la judecatorie ca i se va face executare silita. A luat un credit de la o banca pe care sa platit o perioada si ... (vezi toată discuția)
Executare jadel25 jadel25 Am o executare pe numele meu la un credit neplatit de sot in care eu sunt coplatitor. Mi se poate pune poprire pe contul de salariu pe toti banii? Mentionez ca ... (vezi toată discuția)
Credit neachitat- nelamuriri privind executarea silita Mihail1972 Mihail1972 Buna ziua. Am un credit la o banca, de 6 luni nu am mai platit rate (in jur de 800 de lei) si in august se termina perioada contractuala. M-am ... (vezi toată discuția)