Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Titlu de proprietate pe padure
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Titlu de proprietate pe padure

buna ziua,problema mea pe scurt...dupa moartea bunicii mele am gasit un act pe o parcela de padure,am mers la arhivele nationale si am verificat autenticitatea actului acum va rog daca ma puteti indruma care ar fi pasul urmator pentru a intra in posesia padurii.va mutumesc
Acum e tardiv. Trebuia formulata cerere pentru reconstituirea dreptului de proprietate in baza uneia din legile fondului funciar (ultimul termen a fost intre 22 iulie si 30 noiembrie 2005). Puteti incerca pe calea instantei o actiune in vederea repunerii in termenul de rormulare a cererii, insa aceasta actiune va trebui intemeiata pe motive obiective.