Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Schimbare certificate de inregistrare
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Schimbare certificate de inregistrare

Se schimba cumva vechile certificate de inregistrare incepand cu 1 iulie ?
Da, dar din 7 iulie 2017:

Legea nr. 152/2015 pentru modificarea şi completarea unor acte normative în domeniul înregistrării în registrul comerţului :

(3) Dispoziţiile prezentei legi ce prevăd includerea în certificatul de înmatriculare/înregistrare a identificatorului unic la nivel european (EUID) sunt aplicabile de la data de 7 iulie 2017.

www.avocatnet.ro/content/art...