avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 230 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Plangere
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Plangere

Ce pot face sa recuperez un act ce este in posesia altor persoane? Se poate depune vreo plangere?
Cel mai recent răspuns: DAN POPESCU , Avocat 14:57, 19 Iunie 2017
Daca este actul dvs,de principiu puteti formula plangere prealabila ptr.infractiunea de abuz de incredere prevazuta si pedepsita de art.238 NCP.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Recuperare masina fitfising fitfising an am cumparat o masina pe care am inscriso in circulatie pe sora mea ,am facut un contract de vanzare cumparare intre mine si ea de mana ,eu am circulat cu ... (vezi toată discuția)
Inselaciune - bani JamesBond JamesBond Buna ziua, As vrea sa ma ajutati cu un lucru: acum un an mi-am facut credit la banca 300000 RON (300 milioane in banii vechi) pentru a avea de avans la ... (vezi toată discuția)
Certificat de deces greu de obtinut leonard69 leonard69 Sotia mea a murit mama ei in 2013 august- septembrie. Sotia are dizabilitati, fratele mamei lui a luat certificatul de deces si nu vrea sa il dea si nu ia ... (vezi toată discuția)