Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... concurs ocupare post vacant- conflict
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

concurs ocupare post vacant- conflict

Daca este posibil ( intr o institutie publica) ca o persoana numita temporar sa exercite o functie de conducere, sa participe la concurs pentru ocuparea unei functii din subordinea biroului pe care il conduce in prezent, postul sau de baza fiind un post de executie .
Multumesc.
Este posibil asa ceva, intrucat nu-I interzice niciun text de lege sa nu participle la un astfel de concurs.