Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Student in practica
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Student in practica

Buna ziua
va rog ma puteti ajuta
cum se procedeaza in cazul in care doresc ca si firma sa iau in practica un stundet de la facultatea de mecanica; este obligatoriu ca firma sa aiba contract cu Universitatea?
de ce este nevoie sa aduca studentul de la facultate?
si cum tb sa procedeze angajatorul cu acesta?
Buna ziua
multumesc
in afara de protectia muncii, trebuie sa faca si medicina muncii?
nu stiu care sunt regulile pt persoanele in practica
Numai daca i se va face si c.i.m.
multumesc, in concluzie doar protectia muncii
Asa este , doar instructajul s.s.m.
multumesc