Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Recuperare Taxa Mediu
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Recuperare Taxa Mediu

Buna ziua,
Incerc de ceva vreme sa recuperez o taxa auto.
Pe data de 30 Mai 2017 am mers la tribunal.
Astazi am ferificat online si am gasit urmatoarele infornatii:

Tip solutie: Admite cererea
Solutia pe scurt: HOT: Admite actiunea formulata de catre reclamantul xxxxxxx, in contradictoriu cu parata DIRECTIA GENERALA REGIONALA A FINANTELOR PUBLICE GALATI - ADMINISTRAŢIA JUDETEANA A FINANŢELOR PUBLICE CONSTANTA. Obliga parata DIRECTIA GENERALA REGIONALA A FINANTELOR PUBLICE GALATI - ADMINISTRAŢIA JUDETEANA A FINANŢELOR PUBLICE CONSTANTA, la plata catre reclamant a sumei de 8277 lei reprezentand timbru de mediu. Obliga parata DIRECTIA GENERALA REGIONALA A FINANTELOR PUBLICE GALATI - ADMINISTRAŢIA JUDETEANA A FINANŢELOR PUBLICE CONSTANTA la plata către reclamant a dobânzii legale în materie fiscală aferentă sumei de 8277 lei, calculată de la data achitarii taxei şi până la data plăţii efective a sumei de 8277 lei. Admite cererea de chemare in garantie. Obliga chemata în garanţie ADMINISTRAŢIA FONDULUI PENTRU MEDIU la plata către pârâta DIRECTIA GENERALA REGIONALA A FINANTELOR PUBLICE GALATI - ADMINISTRAŢIA JUDETEANA A FINANŢELOR PUBLICE CONSTANTA a sumei 8277 lei reprezentând timbru de mediu. Obliga chemata în garanţie ADMINISTRAŢIA FONDULUI PENTRU MEDIU la plata către pârâta DIRECTIA GENERALA REGIONALA A FINANTELOR PUBLICE GALATI - ADMINISTRAŢIA JUDETEANA A FINANŢELOR PUBLICE CONSTANTA a dobânzii legale în materie fiscală aferentă sumei de 8277 lei, calculată de la data achitarii taxei şi până la data plăţii efective a sumei de 8277 lei. Obliga parata DIRECTIA GENERALA REGIONALA A FINANTELOR PUBLICE GALATI - ADMINISTRAŢIA JUDETEANA A FINANŢELOR PUBLICE CONSTANTA la plata catre reclamant a cheltuielilor de judecata in suma de 300 lei (taxa judiciara de timbru). Obliga chemata in garantie ADMINISTRAŢIA FONDULUI PENTRU MEDIU la plata catre parata DIRECTIA GENERALA REGIONALA A FINANTELOR PUBLICE GALATI - ADMINISTRAŢIA JUDETEANA A FINANŢELOR PUBLICE CONSTANTA a cheltuielilor de judecata in suma de 300 lei (taxa judiciara de timbru). Cu recurs in 15 zile de la comunicare. Pronuntata in sedinta publica din data de 30.05.2017.
Document: Hotarâre xxxxxx 30.05.2017

Se poate va rog sa imi explicati ce inseamna acest raspuns.
Multumesc.
inseamna ca ati castigat procesul. Pe fond
Multumesc mult pentru raspuns.
Sa inteleg ca trebuie sa ma astept la un recurs?
Se poate va rog sa imi spuneti care sunt pasii pe care trebuie sa ii urmez?
O zi buna.
Se poate sa imi recomandati un avocat din Constanta pentru a ma ajuta cu acest proces.
Multumesc.