Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Exercitarea Autorității părintește exclusive
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Exercitarea Autorității părintește exclusive

Prin exercitarea autoritatii părintesti exclusive celalalt părinte își pierde dreptul de a avea contact cu copilul sau cind si cum dorește?
Cu respect domnul avocat. Dar cum s-ar solutiona o speta de genul: drept a de lua copilul in weekend (pe program de vizita) si mama plecata cu copilul in strainatate (pe autoritate exclusiva)?