Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Neprezentare proces
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Neprezentare proces

Buna ziua. Va rog sa imi spuneti daca mai trebuie sa formulez vreo cerere de motivare catre instanta pentru incapacitatea de a m-a prezenta la o infatisare in calitate de petent. Mentionez ca in plangerea contraventionala facuta, am solicitat si judecarea in lipsa mea. Multumesc
Trebuie sa motivati si sa dovediti incapacitatea de prezentare,dar, puteti cere judecarea in lipsa,situatie care,va dezvantajeaza.
Multumesc pentru raspuns!