Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Schimbare prenume
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Schimbare prenume

Buna ziua.Numele meu este H.Angela Daniela.Este prima data cand adresez o intrebare in forumul dvs,dar doresc sa aflu un raspuns sigur de la o peroana specializata in domeniul juridic.Doresc sa imi schimb prenumele,sau sa inlocuiesc numele Angela cu Maria.Deci,sa ma numesc Maria sau Maria Daniela.Credeti ca este posibil acest lucru?Daca da,carei institutie trebuie sa ma adresez?Va multumesc!
da. va adresati primariei de la locul de domiciliu daca aveti 18 ani.