avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 447 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Procură de la tata pentru a-i face pașaport fiului ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Procură de la tata pentru a-i face pașaport fiului minor cu domiciliul in strainatate

Fiul meu locuieste cu mine in afara tarii de 7 ani. Merge aici la școală, am nevoie de procură de la fostul soț pentru a-i face pașaport?
Cel mai recent răspuns: angizah , utilizator 12:09, 13 Iulie 2017
Daca baiatul este minor aveti nevoie de procura speciala sau declaratie autentificata.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Pasaport minor Sarakri Sarakri Buna ziua,sotul meu este plecat in alta tara la munca iar eu si copilul dorim sa mergem la el.Pot face pasaport copilului fara sotul meu?Va multumesc.:) (vezi toată discuția)
Pasaport minori maddallina_ maddallina_ buna ziua, am doi copii, unul de 3 ani si jumatate, iar celalalt de 10 luni. Sotul este plecat in Belgia si vreau sa merg cu copii la el. Pentru pasapoartele ... (vezi toată discuția)
Acte necesare pentru scoaterea minorului din romania! Corina71 Corina71 Buna ziua, ma numesc Corina. Sunt divortata si am un copil de 11 ani. Recent am decis sa ma recasatoresc cu o persoana care locuieste in Australia. Baiatul meu ... (vezi toată discuția)