avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 757 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Infiintare firma
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Infiintare firma

Buna ziua . Vreau sa infiintez un SRL . Intrebarile mele sunt :
- pot scoate cazier fiscal si pot sa infiintez firma in Bucuresti chiar daca domiciliul din buletin e in alt judet?
- pentru sediul social pot face contract de comodat direct de la infiintare? daca se poate as dori si un model de contract
-care este perioada maxima pe care se poate face un contract de comodat?se poate incheia pe perioada nelimitata?
Multumesc.
~ Conținut șters la cerere ~
La infiintarea de SRL, cazierul fiscal se solicita din oficiu de catre Registrul Comertului. Nu trebuie dvs sa il obtineti inainte de depunerea actelor. Nu are relevanta unde are domiciliul asociatul, acesta putand fi si de alta nationalitate.
Deci nu trebuie sa scot un cazier fiscal?
Asa am spus. Nu trebuie dvs. Cine se va ocupa de dosarul dvs,vă va explica ce trebuie sa faceti.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Infiintare agentie imobiliara miculjunior miculjunior Buna ziua! Intentionez sa imi infiintez o agentie imobiliara.Este musai sa fac acel curs de calificare?Spun asta deoarece nu am timpul necesar pentru a-l ... (vezi toată discuția)
Preluare srl leorot leorot Buna seara, Doresc sa preiau un mic srl de la un prieten. Stiu ca daca merg pur si simplu la registrul comertului si fac schimbarea de asociat unic, vine ... (vezi toată discuția)
Magazin online bijuterii markomarius1 markomarius1 Buna ziua, Pentru deschiderea unui magazin virtual (website) cu vanzare de bijuterii din aur cu pietre pretioase, care sunt criteriile din punct de vedere ... (vezi toată discuția)