Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Angajat cu norma intreaga si master la zi
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Angajat cu norma intreaga si master la zi

buna ziua, sunt angajat cu norma intreaga si de curand mi-am facut inscrierea la un program de master la zi. se specifica in codul muncii ca nu as avea voie sa fac master la zi daca sunt angajat cu norma intreaga? care sunt consecintele?
Nu se specifica in niciun act normativ o astfel de interdictie.