avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 551 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Angajat cu norma intreaga si master la zi
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Angajat cu norma intreaga si master la zi

buna ziua, sunt angajat cu norma intreaga si de curand mi-am facut inscrierea la un program de master la zi. se specifica in codul muncii ca nu as avea voie sa fac master la zi daca sunt angajat cu norma intreaga? care sunt consecintele?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 11:09, 24 Iulie 2017
Nu se specifica in niciun act normativ o astfel de interdictie.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Angajare minor cim part-time Gepetto25 Gepetto25 Buna ziua! Va rog un sfat, doresc sa angajez un minor de 17 ani cu norma de 4 ore si am urmatoarea nelamurire cu privire la prevederile care trebuie sa le ... (vezi toată discuția)
Modificare cim - durata muncii ioanav04 ioanav04 Buna seara, Va rog frumos sa ma lamuriti intr-o problema se poate opera modificarea unui CIM din norma partiala in norma intreaga (care ar fi actul normativ ... (vezi toată discuția)
Bună ziua R.corina D R.corina D Bună ziua as dori sa mă ajutați cu un răspuns la o problema pe care o am . Mă numesc Corina sunt angajata cu 4 ore și am o pensie de invaliditate gradul ... (vezi toată discuția)