Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Cota parte
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Cota parte

Buna ziua,
am o întrebare şi eu. La moştenire se poate schimba imparteala definitiva a proprietatii facută în trecut, prin instanta (decizie judecătorească din 1987)? Mai concret la o casa la care unul dintre mostenitori are o cota parte de 6/32, reprezentand suprafata de 95 mp li s-a atribuit o camera (din 5) de o suprafata de 102 mp prin sentinta si acum noul mostenitor cu cota parte de 26/32 afirma ca are si el dreptul la 7 mp din camera.
~ Conținut șters la cerere ~
Stimate doamna avocat! Va multumesc mult pentru raspuns si precizare! Cu stima.