Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... Cum se calculeaza salariul pentru personalul ...
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

Cum se calculeaza salariul pentru personalul contractual de conducere in administratia locala?

Va rog sa-mi spuneti daca personalul de conducere contractual din administratia publica locala beneficiaza de vechime maxima la calculul salariului in conditiile in care aceste persoane au vechime diferita?Vechimea nu se calculeaza diferit indiferent de functie?
Aveti dreptate.
Dupa cum ne spune legea, se pare ca nu se mai diferentiaza pe gradatii ... Mai mult de atat, am observat ca nu mai exista nici vechile procente pentru calculul salariului ( 25% sef birou, 30% sef serviciu etc ) ceea ce inseamna ca daca CL aproba, un director poate avea salariul cat viceprimarul ...