Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... Garantie de conformitate
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

Garantie de conformitate

Buna ziua!Am achiziționat un epilator care nu corespunde caracteristicilor din punct de vedere al rezultatelor enunțate.A fost returnat din cauza unei proeminente pe lampa si ca nu da rezultatele enumerate in certificat.Cum imi pot recupera contravaloarea platita?( a fost lăsat la Altex in data de 11.07.2017 si am primit mesaj in data de 27.07.2017 ca pot merge sa ridic produsul de la sediu).
Sinsi, utilizator
~ Conținut șters la cerere ~
Multumesc frumos!
Poate sa mearga direct in justite?