Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... adeverinta 12 luni pentru concediu ingrijire
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

adeverinta 12 luni pentru concediu ingrijire

Buna ziua.
La dosarul pentru Concediu ingrijire copil pana la 2 ani, adeverinta pentru ultimele 12 luni lucrate se completeaza cu venitul net (restul de plata+impozitul) sau doar cu restul de plata de pe statul de salarii?
Multumesc.
Venitul net care se trece in adeverinta = suma incasata de persoana indreptatita, rezultata dupa aplicarea cotei de 16% asupra bazei de calcul al impozitului determinate ca diferenta intre venitul net din salarii calculat prin deducerea din venitul brut a contributiilor obligatorii aferente unei luni si a deducerii personale acordate pentru luna respectiva si contributiile la fondurile de pensii facultative, precum si cotizatia sindicala platita in luna respectiva pentru veniturile din salarii, la locul unde se afla functia de baza
multumesc mult pentru raspuns