avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 625 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Taxe majorate angajati part time?
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Taxe majorate angajati part time?

Doresc sa stiu daca de la 1 august 2017, a intrat in vigoare ordonanta care obliga societatile comerciale sa plateasca taxe integrale la nivelul salariului mediu si pentru salariatii angajati cu 2 , 4 sau 6 ore? Multumesc!
Ultima modificare: Vineri, 4 August 2017
padarom, utilizator
Cel mai recent răspuns: padarom , utilizator 16:15, 4 August 2017
Ordonanța nr. 4/2017 pentru modificarea și completarea Legii nr. 227/2015 privind Codul fiscal, este in vigoare de la 28 iulie 2017.

[ link extern ]
Va multumesc si va doresc o zi buna!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Contract de munca 2 ore - noua lege cu contribuțiile teomelcu teomelcu administratorul societatii unde lucrez mi a cerut sa semnez contract de munca pentru 2 ore este legal? a intrat in vigoare legea prin care se platesc ... (vezi toată discuția)
Aplicare oug 4/2017 bitza71 bitza71 A intrat in vigoare oug4/2017 sau nu? (vezi toată discuția)
Ordonanța de urgență de trecere a contribuțiilor sociale de la angajator la angajat comancorinaadelina comancorinaadelina Buna ziua, imi puteti da ordonanta de urgenta aprobata si publicata cu noile modificari? Inteleg ca pana la urma a ramas CAS si CASS angajat in procent de 10 ... (vezi toată discuția)