Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Preluare partiala firma cu datorii la bugetul statului
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Preluare partiala firma cu datorii la bugetul statului

Buna ziua,

Am rugamintea de a-mi spune ce raspundere voi avea in cazul in care preiau prin contract de cesiune cota 50% si implicit dreptul de administrare a unui SRL care are datorii la bugetul statului precum si cateva executari silite pentru datorii din trecut neachitate catre terti.
Voi raspunde si cu bunirile imobile proprietate personala? Exista riscul de aceste bunuri sa fie puse in executate pentru datoriile firmei anterioare intrarii mele in societate ? In contractul de cesiune se poate face vreo mentiune referitoare la aceste datorii din trecut si implicit la raspundere?

Ce ar trebui sa fac ?

Va multumesc!

Cu stima, Aura
~ Conținut șters la cerere ~
Va multumesc din suflet pentru raspuns si sfat.

Va doresc o zi minunata!

Cu stima, Aura