Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Cazier judiciar de la consulat
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Cazier judiciar de la consulat

Buna ziua. Ambasadele si Consulatele Romaniei pot elibera Certificatul de Cazier Judiciar, romanilor aflati pe teritoriul unui stat membru UE?
hincuvictor, utilizator
Da, teoretic ar trebui sa poata! ... dar, probabil ca dureaza mai mult timp pana puteti intra in posesia cazierului, decat atunci cand il solicitati in tara.
Multumesc pentru raspuns.
Justitiarul711, utilizator
Multumesc pentru raspuns.