avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 528 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... Reziliere contract inainte de termen
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

Reziliere contract inainte de termen

Pot rezilia un contract care este expirat dar la care exista un act aditional, incheiat la distanta si nesemnat de parti?
Este vorba despre un abonament tv la orange.
Cel mai recent răspuns: Adrian Marin , Consilier juridic 13:08, 18 August 2017
Buna ziua !
Rezilierea se poate efectua in conditiile stipulate in contract .
Reglementarea legala a contractelor incheiate la distanta este OG nr. 130/2000 , actualizata , atasez link catre un raspuns detaliat referitor la speta dvs. www.avocatnet.ro/content/art... .
Succes !

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Reziliere contract telefonie mobila marianu marianu buna ziua,am un abonament de telefon de 4 -5 ani de 4 e,anul trecut in decembrie a expirat perioada contractuala,atunci am fost ofertat de iei pentru un ... (vezi toată discuția)
Reziliere contract internet wireless mishu83 mishu83 Mi-am facut contract pentru internet cu Zapp(Cosmote) acum 2 luni pe perioada de 24 luni. As dorii sa stiu daca cu noua lege (de reziliere a contractelor ... (vezi toată discuția)
Abonament orange scorpyo04 scorpyo04 Buna ziua , Recent am efectuat preluarea unui abonament orange care o avea pe bunica mea ca titular fara a beneficia de telefoane cu preturi speciale nici ... (vezi toată discuția)