Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... Reziliere contract inainte de termen
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

Reziliere contract inainte de termen

Pot rezilia un contract care este expirat dar la care exista un act aditional, incheiat la distanta si nesemnat de parti?
Este vorba despre un abonament tv la orange.
Buna ziua !
Rezilierea se poate efectua in conditiile stipulate in contract .
Reglementarea legala a contractelor incheiate la distanta este OG nr. 130/2000 , actualizata , atasez link catre un raspuns detaliat referitor la speta dvs. www.avocatnet.ro/content/art... .
Succes !