Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Deschidere Pfa + asociere
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Deschidere Pfa + asociere

Buna ziua.Sper ca ma puteti ajuta cu un raspuns.Doresc sa deschid un magazin in colaborare cu o alta persoana.Am dori sa facem un Pfa,dar am inteles caci in felul acesta nu putem fi amandoi asociati,dar nici Srl nu am vrea sa facem. Se poate sa facem fiecare un Pfa si sa incheiem un contract de asociere pentru a avea amandoi aceleasi drepturi?Si daca stiti ce implica concret acest contract de asociere. Multumesc anticipat.
~ Conținut șters la cerere ~
Va multumesc frumos.