Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Codul Muncii
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Codul Muncii

Buna ziua!
In timpul desfasurarii contractului de munca angajata mea nu a efectuat Z-turile la magazin si dupa verificarea in contabilitate lipsesc 7000 lei,iar contractul de mnca a fost desfacut ulterior.Ce as putea sa fac in acest sens ???
Puteti sesiza Politia pentru fapta de furt din gestiune. CIM pe ce baza a fost incheiat ?
Se poate angaja raspunderea patrimoniala a salariatei respective, in termen de maxim 3 ani de la data producerii a pagubei.
Cornel Vasile, Consilier juridic
la ce anume va referiti cu privire la incheierea contractului individual de munca?
Se refera la articolul cu care a incetat c.i.m.
Pai nu exista nici un articol deoarece nu este nici demisie care necesita un pr4eaviz,pur si simplu a plecat si nu mai poate fi contacta in nici un fel