Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general split TVA
Discuție deschisă în Contabilitate în general

split TVA

1. Am o firma specializata care imi tine contabilitatea. La sediu tin doar contabilitatea de gestiune si registrul de casa.
Acum ii trimit actele o data pe luna, pentru a le opera si a face toate declaratiile si calculul de tva.
Va trebui sa ii dau actele la fiecare 2-3 zile, ca sa imi poata calcula cat am de depus in contul de tva in ziua a 7a?
Firma de contabilitate (poate fi o sg persoana) nu isi mai ia concediu niciodata?
2. Am agenti in tara care incaseaza si tin registre de casa la punctele de lucru.
Ei depun banii in banca si trimit chitantele la sediu o data pe saptamana.
Trebuie sa maresc frecventa, ca sa pot primi actele si sa le dau firmei de contabilitate inainte de 7 zile. Nu mai incasam, stam toata ziua la coada la posta si la banca?
Split TVA se amana pt 01.01.2018 cand deie Domnu sa scapam de guvernu Draknea II si PSD!
Daca nu isi revin pana in ianuarie 2018,vom sta la cozi la banci si trezorerii,plus ca vom plati si comisionele aferente depunerilor.Va fi o intreaga nebunie!!!