Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... hotarare judecatoreasca
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

hotarare judecatoreasca

Buna ziua. Intrebarea mea este urmatoarea: Imi pot recupera permisul de conducere daca am o sentinta cu suspendare? Si cum pot face asta?Mai exact 2 ani ,3 probatiune,60 zile M.F.C. In hotararea judecatoreaca nu scrie nimic despre interzicerea dreptului de a conduce
Daca sigur este condamnare, cu suspendarea executarii pedepsei, permisul se anuleaza. Puteti sa dati examen peste un an de la ramanerea definitiva. Dar trebuie vazut exact ce s-a dispus.
Cabinet Avocat Tudor Mihai, Avocat