Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Regularizare dupa o firma radiata
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Regularizare dupa o firma radiata

Buna ziua. Am urmatoarea speta.

Am radiat un II in 04.2016. Azi a venit o somatie de plata pentru suma de 683 lei -> Diferente de impozit anual de regularizare.

Am 2 intrebari:
1) e normal sa vina dupa mai bine de 1 an de la inchidere?
2) A fost sotia azi acolo si zic ca de fapt e 1008 lei pentru ca, contine si penalizari. Intrebarea era, inconditiile in care Diferente de impozit anual de regularizare este calculata la data 04.08.2017 cum de vine cu penalizari de 80%?

Ar fi trebuit sa primesc instiintare de plata si nu direct somatie nu?

Va multumesc anticipat pentru raspunsuri
Încearcă sa strângă bani la buget.O persoana juridica inexistenta,radiata cazul dvs.,nu poate fi obligata la ceva,pt.simplul fapt ca nu exista.Sa fie radiata,nu dizolvata!!!
Buna seara.

Va multumesc pentru raspuns.

II-ul este radiat, pentru ca am dovada acestui fapt. Ce ma sfatuiti sa fac? sa depun o contestatie la fisc? sa fac o plangere penala? va rog sa ma sfatuiti cum ar trebui sa procedez de aici in colo!

Va multumesc anticipat pentru sfaturi