Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Corectie REVISAL
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Corectie REVISAL

Buna ziua,
Am fost in concediu si colegele mele s-au grabit sa faca acte aditionale pentru majorarea salarului si modificarea duratei muncii pentru angajatii cu timp partial de munca.
Actele aditionale au fost intocmite cu data de 11.08.2017 si au mentiunea de a modifica cele inscrise mai sus cu data de 01.08.2017.
Conform, ultimelor modificari legislative incepand cu 07.08.2017, sunt intocmite gresit actele aditionale (data intocmirii) si data de la care produc efecte modificarile aparute. Ce as putea face pentru a modifica in Revisal data la care produc efecte, as putea face corectie, imi va da voie sistemul sa corectez?
Actele aditionale le refac dar ma intereseaza in Revisal ce as putea sa fac sa modific data?

Va multumesc!

george-neagu, moderator
Orice corecție a erorilor survenite în completarea registrului se face la data la care angajatorul a luat cunoștință de acestea.

Prin urmare, programul va da voie sa efectuati corectii.
MULTUMESC!