avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 619 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Corectie REVISAL
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Corectie REVISAL

Buna ziua,
Am fost in concediu si colegele mele s-au grabit sa faca acte aditionale pentru majorarea salarului si modificarea duratei muncii pentru angajatii cu timp partial de munca.
Actele aditionale au fost intocmite cu data de 11.08.2017 si au mentiunea de a modifica cele inscrise mai sus cu data de 01.08.2017.
Conform, ultimelor modificari legislative incepand cu 07.08.2017, sunt intocmite gresit actele aditionale (data intocmirii) si data de la care produc efecte modificarile aparute. Ce as putea face pentru a modifica in Revisal data la care produc efecte, as putea face corectie, imi va da voie sistemul sa corectez?
Actele aditionale le refac dar ma intereseaza in Revisal ce as putea sa fac sa modific data?

Va multumesc!

Ultima modificare: Vineri, 25 August 2017
george-neagu, moderator
Cel mai recent răspuns: nicotorok , utilizator 14:03, 25 August 2017
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Orice corecție a erorilor survenite în completarea registrului se face la data la care angajatorul a luat cunoștință de acestea.

Prin urmare, programul va da voie sa efectuati corectii.
MULTUMESC!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Inregistrare aa in revisal YoAlle YoAlle Buna ziua, Datorita modificarilor care au loc de la data de 07.08.2017 privind intocmirea si inregistrarea actelor aditionale de modificare CIM cum ... (vezi toată discuția)
Data aditional cim Bajinaru Ramona Bajinaru Ramona Buna ziua! Ce data ar trebui sa aiba un aditional modificare salariu incepand cu data de 01.04.2018? Stiu ca dupa HG 905 se transmite in revisal in 20 de zile ... (vezi toată discuția)
Acte aditionale 07.08.17 larisalaly larisalaly Buna ziua, Am incheiat pe 07.08.17 diverse acte aditionale pentru modificari contractuale care produc efecte din 01.08.2017. Acestea se pot inregistra in ... (vezi toată discuția)