Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Deschidere croitorie într-un stat UE
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Deschidere croitorie într-un stat UE

pot deschide o mica croitorie in ue?am vizitat de curand cateva tari...mai exact italia...franta...si spania....si am vazut preturile la manopera exact la ceeia ce fac eu in romania...mai concret...am deja un atelier de croitorie in bucuresti...unde functionez de 4 ani...acum vreau mai mult...am vazut in roma croitorii in care erau chinezi...si nu erau angajati...era croitoria lor....am vazut in strasbourg ca pretul unui scurtat de blugi este de 10 euro,la mine e 10 ron...vreau sa deschid o croitorie in franta....in italia..etccat e de scump? unde e mai ieftin? nu vreau srl...eu in romania am pfa neplatitor de tva...vreau ceva cat mai simplu fiscal.....am vazut spatii comerciale comparativ la pret cu bucuresti...deci de ce nu.....multumesc
Admin, administrator
Puteti deschide o firma in statele UE dar numai cu respectarea legislatiei din statul respectiv.