Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Deschidere punct de lucru
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Deschidere punct de lucru

Buna ziua,
Doresc sa deschid un punct de lucru reprezentand un birou de IT intr-un spatiu de birouri la parterul unui bloc. Mentionez ca spatiul este conceput ca spatiu comercial/birouri si are intrare separata fata de locatarii imobilului. In astfel de conditii sunt necesare semnaturile locatarilor?
Daca da, sunt necesare semnaturile de la toti sau e suficient 50 + 1? De asemenea aceste semnaturi trebuiesc stranse inainte de a inregistra punctul de lucru la registrul comertului sau inainte de a semna contractul de inchiriere?

Multumesc
Buna ziua
Semnaturile sunt necesare de la vecinii direct afectati, pe orizontala si verticala, asa cum apare si pe formularul-tip, furnizat de Registrul Comertului. Direct afectati inseamna perete in perete, pe orizontala sau verticala :) In afara de acordul vecinilor, aveti nevoie si de stampila asociatiei de proprietari.
Multumesc mult.