Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... munca la domiciliu si la birou
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

munca la domiciliu si la birou

Buna ziua
in cazul in care intr-o societatea exista posibilitatea ca angajatul sa lucreze si de acasa, adica in unele zile va lucra de acasa, in alte zile de la birou
in acest caz, cum se va ponta persoana?
trebuie reglementat si in Regulamentul de ordine interioara?
Trebuie mentionat in c.i.m. asa ceva.
dar persoana nu va lucra zilnic de acasa, doar in anumite zile
atunci cum ar tb specificat in c.i.m?
si unde mai exact?
In c.i.m. se va mentiona la locul de munca si la repartizarea duratei timpului de munca.

Aveti grija la dispozitiile Codului muncii privind munca la domiciliu.
Multumesc
la ce va referiti ?
la punctul D din c.im(locul de munca) va trebui trecut:activitatea se desfasoara la sediul angajatorului din loc.Bucuresti , precum si la domicilul angajatului (adresa:str......)
la punctul H a) (reparatizarea prog se face dupa cum urmeaza :8 ore pe zi de luni pana vineri (intrvalul 8-17) , in zilele de luni si marti in intervalul 8-17 angajatul va desfasura activitatea la domiciul sau cu adresa mentionata la punctul D din cim
Este in regula?
Este in regula, insa pentru munca la domiciliu mai sunt prevazute reguli speciale in Codul muncii.