Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Punere in posesie
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Punere in posesie

Pot refuza ridicarea de « punerea in posesie a terenului tatalui defunct » in cazul in care nu am fost mentionata in instiintarea de prezentare pentru « punerea in posesie » a terenului respectiv ? Cu toate ca sunt mostenitor al tatalui meu, « punerea in posesie a terenului » s-a trimis/dat numai pe numele surorei mele ! Ce ma sfatuiti sa fac in acest caz ? Va multumesc anticipat !
Cu ce va ajuta aceasta atitudine?