Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Desemnare Lichidator
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Desemnare Lichidator

Buna Ziua!
O societate comerciala isi suspenda activitatea in 2011. In anul 2014, nu face solicitare de reluare a activitatii si societatea este dizolvata. In anul 2015, unul dintre asociati a decedat. Cum pot ceilalti doi asociati sa lichideze societatea? Cum se poate numi un lichidator?

Va multumesc!