Forum Discuţii juridice Carte funciară - Cadastru, ... Autorizatie constructie
Discuție deschisă în Carte funciară - Cadastru, Intabulare şi alte formalităţi funciare

Autorizatie constructie

Pentru a transforma un pod in masarda locuibila este nevoie de autorizatie?
Pentru schimbarea destinatiei unei parti comune dupa cum este podul in mansarda locuibila este obligatoriu necesara parcurgerea procedurii de obtinere acord individual al tuturor proprietarilor,proiect tehnic,autorizatie constructie,certificat de urbanism proces verbal receptie finala ,care urmeaza sa fie consemnate la ocpi si in cartea tehnica a constructiei