avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 651 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Se poate mansarda un imobil care are mai multi ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Se poate mansarda un imobil care are mai multi proprietrari

Fiica mea detine apartamentul de la etajul I al unui imobil (parter + 1 etaj) cu 3 proprietari. S-a facut iesierea din indiviziune dar podul a ramas spatiu comun. Fiica mea ar vrea sa mansardeze podul . Cum ar fi posibil sa construiasca mansarda?
Cel mai recent răspuns: ynocentta , utilizator 09:00, 16 Iulie 2020
Trebuie acceptul tuturor coproprietarilor și Autorizație de construcție. Asta pe scurt.
Este procedura complexa care implica acordul individual autentificat al coproprietarilor,
realizare de expertiza tehnica a constructiei,proiect tehnic mansardare,autorizatie
de constructie,certificat de urbanism,proces verbal receptie finala

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Autorizatie extindere mansarda alexxiabili alexxiabili Buna ziua! Va rog sa ma ajutati daca se poate cu raspuns la urmatoarea problema. Am inceput constructia unei case parter + pod. Acum as dori sa ma extind si ... (vezi toată discuția)
Condomeniul, partile comune si cartea tehnica intr-un complex rezidential cu case si blocuri maria_carmen maria_carmen Suntem o Asociatie de propietari infiintata in febr 2013 pt gestionarea unui Complex Rezidential format din: 7 case (P+2E, ultimul et fiind mansarda); un bloc ... (vezi toată discuția)
Mansardare pod bloc TMana TMana Buna ziua, Situatia mea este urmatoarea. Am un apartament la ultimul etaj al unui bloc cu doua etaje, plus parter, cu cate 2 apartamente/etaj. Scara pe care ... (vezi toată discuția)