Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Se poate mansarda un imobil care are mai multi ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Se poate mansarda un imobil care are mai multi proprietrari

Fiica mea detine apartamentul de la etajul I al unui imobil (parter + 1 etaj) cu 3 proprietari. S-a facut iesierea din indiviziune dar podul a ramas spatiu comun. Fiica mea ar vrea sa mansardeze podul . Cum ar fi posibil sa construiasca mansarda?
Trebuie acceptul tuturor coproprietarilor și Autorizație de construcție. Asta pe scurt.
Este procedura complexa care implica acordul individual autentificat al coproprietarilor,
realizare de expertiza tehnica a constructiei,proiect tehnic mansardare,autorizatie
de constructie,certificat de urbanism,proces verbal receptie finala