Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... referate medicale
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

referate medicale

Buna ziua ! As dori sa stiu daca referatele medicale de la ortopedie pentru comisie ,pentru persoanele cu handicap stiti cumva daca se platesc ? Doresc sa imi fac pensie de handicap si medicii nostri ne jumulesc de bani. Puteti sa imi dati o imformatie privitor la aceste referate ? Va multumesc anticipat .
Referatul nu costă nimic dacă este întocmit în spital pe timpul internării, sau în ziua externării.
Însă, dacă mergeți la cabinetul particular al ortopedului, e normal să plătiți întocmirea lui, dar nu costă mult, cam între 50 și 100 de lei.
Întocmirea referatului este un serviciu nedecontat de casa de asigurări de sănătate.