Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Cesiune actionariat Start Up Nation 2017
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Cesiune actionariat Start Up Nation 2017

Buna ziua,

Stiti cumva daca este acceptata cesiunea de actiuni in cadrul unei societati ce a primit aprobare pe proiect in programul de finantare start up nation? Nu am gasit regasit pe nicaieri raspuns la aceasta speta, cred insa ca n ar avea de ce sa nu fie aprobat in conditiile in care cel care preia actionariatul indeplineste conditiile prevazute de lege.
Multumesc
Buna ziua,
Faceti o notificare prealabila catre OTIMMC la care ati semnat Acordul de Finantare, in care sa ii instiintati ca vreti sa cesionati partile sociale catre persoana careia vreti sa le cesionati. Atasati si o copie a CI a persoanei careia ii cesionati partile sociale. Dupa ce primiti acordul scris al Autoritatii Contractante procedati la cesiunea partilor sociale.
Aceasta este procedura pentru incheierea unui Act Aditional la Acordul de Finantare.
Atata vreme cat nu afecteaza conditiile de selectie ale proiectului, nu vad sa fie o problema.