Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Am alimentat de la benzinărie apă. Exista bon ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Am alimentat de la benzinărie apă. Exista bon fiscal, probă și martori! Cum procedez pentru despăgubire, pentru că mașina nu mai funcționează?

Am alimentat apa in loc de benzina la o renumita benzinărie!Am bon fiscal,proba,înregistrare video si martori.Cum procedez pentru despăgubire?!Masina nu mai funcționează!
Ati sesizat ANPC-ul? Banuiesc ca ati constatat ca era apa in combustibil, doar nu aveau doar apa la pompa.
Cabinet de Avocat ”Patrascu Razvan”, Avocat
Notificare, dosar in instanta... depinde si de probe, concret, va fi necesara o expertiza sau mai multe.
@ Cabinet de Avocat ”Patrascu Razvan”

Da,soțul s-a deplasat la ANPC,am fost tratati foarte urat la benzinărie,de parca era vina noastră ca am alimentat de la ei,pe de alta parte ar fi trebuit sa ne mulțumească ca i-am înștiințat la timp,astfel blocând pompele si scăpând de eventualele probleme.Ne-am pierdut ziua,copii nu au mai ajuns la școala si au fost nevoiți sa merga pe jos pana acasa.Masina ne-a dus-o in service dar miștourile din partea reprezentantului benzinăriei se țineau lanț si acolo:"Asta e mașina de 1000 euro nu va mai agitați!"

De fata cu personalul benzinăriei,soțul a pus de la pompa benzina intr-o sticla de 500 ml,400 erau apa ...imi pare rau ca nu pot atașa poza discutiei

-mesaje consecutive, conexate-
Admin, administrator
Cabinet de Avocat ”Patrascu Razvan” a scris:

Ati sesizat ANPC-ul? Banuiesc ca ati constatat ca era apa in combustibil, doar nu aveau doar apa la pompa.

Aveau combustibil in apa mai degrabă,din 500 ml ...400 erau apa,am fotografia dar nu reușesc sa o atasez
CasianaDalia, utilizator