avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 158 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Depunere documente in instanta
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Depunere documente in instanta

Buna ziua, Ii pot depune in instanta documentele la intampinarea unui prieten ? de ce am nevoie pentru acest lucru?
Cel mai recent răspuns: Popescu Lorena , utilizator 09:19, 9 Octombrie 2017
Buna ziua,
Inteleg ca aveti o cunostinta care este parte intr-un dosar civil, a formulat intampinare si trebuie sa depuna si inscrisuri.
Vreti sa le depuneti dumneavoastra in locul lui.
Va trebui ca acea cunostinta sa va faca o imputernicire speciala la notar pentru a-l reprezenta in instanta.
E de preferat sa angajati un avocat care il va reprezenta mult mai bine avand cunostintele necesare.
Ultima modificare: Luni, 9 Octombrie 2017
Gabriel Klein Kiritescu, utilizator
ar vrea ca intampinarea si actele doveditoare sa i le depun eu, el fiind undeva la tara
Buna ziua,
Fie le trimite cu posta fie le depune personal fie prin avocat cu imputernicire avocatiala fie prin dumneavoastra dar cu imputernicire data la notar.
Atentie, Va trebui sa nu depaseasca termenul de depunere intampinare.
acest termen este de 25 de zile nu?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Procedura de judecatã potrivit noului cod de procedurã civilã sarah1985 sarah1985 Niste vecini au primit cerere de chemare in judecata din partea Asociatiei de Proprietari pentru neplata constructiei sediului acesteia. Sumele de recuperat ... (vezi toată discuția)
Divort in lipsa uneia dintre parti gabriela89darius gabriela89darius Buna ziua! Am si eu o intrebare. Cumnata mea e in italia de 3 ani, nu mai sta impreuna cu sotul ei de 2 ani. Acuma ar vrea sa divorteze dar nu poate veni ... (vezi toată discuția)
Procedura de divort in cazul in care unul dintre soti nu este in tara Simmy Simmy Buna ziua, Pentru inceput, descrierea problemei: sunt casatorit de aproximativ 2 ani, iar anul trecut am plecat impreuna cu sotia la facultate in ... (vezi toată discuția)