Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Depunere documente in instanta
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Depunere documente in instanta

Buna ziua, Ii pot depune in instanta documentele la intampinarea unui prieten ? de ce am nevoie pentru acest lucru?
Buna ziua,
Inteleg ca aveti o cunostinta care este parte intr-un dosar civil, a formulat intampinare si trebuie sa depuna si inscrisuri.
Vreti sa le depuneti dumneavoastra in locul lui.
Va trebui ca acea cunostinta sa va faca o imputernicire speciala la notar pentru a-l reprezenta in instanta.
E de preferat sa angajati un avocat care il va reprezenta mult mai bine avand cunostintele necesare.
Gabriel Klein Kiritescu, utilizator
ar vrea ca intampinarea si actele doveditoare sa i le depun eu, el fiind undeva la tara
Buna ziua,
Fie le trimite cu posta fie le depune personal fie prin avocat cu imputernicire avocatiala fie prin dumneavoastra dar cu imputernicire data la notar.
Atentie, Va trebui sa nu depaseasca termenul de depunere intampinare.
acest termen este de 25 de zile nu?