avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 753 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Cumpărare mașină înmatriculată în Bulgaria, ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Cumpărare mașină înmatriculată în Bulgaria, probleme cu soția vânzătorului

Buna ziua!respect pentru cine se ocupa de situatiile de genul asta!
Am cumaparat o masina de bulgaria cu toate actele la zi,proprietarul masini a fost deacord sa o vanda mai putin sotia acestuia,care ma dat la politie,precizez ca nu am nici un fel de semnatura de la proprietar doar imputernicirea de la firma unde este inscrisa masina,pe numele meu legalizata! Masina este stricata si as dori sa o vand sa nu mai am probleme,cum ar fi bine sa procedez?soti cred ca erau certati in tot acest timp,din auzite,acuma prin politie cauta sa ia masina inapoi!probabil sau impacat soti! Multumesc o zi buna!
Ultima modificare: Luni, 9 Octombrie 2017
Admin, administrator
Cel mai recent răspuns: ynocentta , utilizator 16:58, 9 Octombrie 2017
Atat timp cat bunul mobil era detinut de 2 coproprietari,dintre care unul nu a fost de acord cu instrainarea acestuia,mai mult a facut plangere la politie,nu este de preferat sa vindeti masina

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Radiere auto si recuperare datorie grabuzzz grabuzzz Buna ziua, Acum cateva luni am vandut o masina unui cetatean. Am fost cu el sa facem un contract de vanzare cumparare in care am specificat ca valoarea ... (vezi toată discuția)
Vanzare de bunuri de catre o persoana arestata dan29 dan29 Buna ziua! Sotul meu este arestat pentru omor(nu a fost inca condamnat,este inchis pentru 29 zile) si avem o masina pe care as vrea sa o vand. Masina este ... (vezi toată discuția)
Imputernicire auto elaela elaela sotul meu a cumparat o masina pe numele surorii luii poate sa ma treaca imputernicita k masina sa nu poata s-o vanda fara mine?:(B-) (vezi toată discuția)