Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... cum se procedeaza
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

cum se procedeaza

am depus o plangere penala la parchet impotriva fostului iubit cu infractiunea de maltratare si amenintare,am primit un nr de dosar de la parchetul de pe langa judecatoria de care apartin ,in care mi se comunica ,caci sesizarea mea a fost inregistratasi trimisa la politia orasului in care locuiesc ,si ca dupa definitivarea cercetarilorpenale,mi se va comunica solutia .as dori sa stiu daca reclamatul ar fi primit vreo instiintare ,deoarece el continua cu amenintarile .multumesccum se pro
Buna ziua. Cu siguranta va primi ocitatie si va fi chemat sa dea declaratii. Incercati sa luati legatura cu persona care se ocupa de dosarul dvoastra si sa iiaduceti la cunostinta ca in continuare sunteti amenintata. Aceste informatii le puteti obtine de la postul de politie cu nr. de dosar. Av. Rebrean
Daca va ameninta in continuare, aveti dreptul sa depuneti alta plangere penala.
Cum va ameninta, prin sms-uri, telefonic?
Sa faceti cumva sa puteti proba amenintarile.
la politia de care apartin ,nu mi se zice nimic imi zic ca nu e de competenta dansilor ,am acel nr de dosar,dar cu toate acestea azi am fost batuta din nou ,si la sectia de politie de care apartin m-ia zis sa merg la judecatorie sa cer ordin de protectie .cum sa procedez ,pentru ca ma tem de viata mea,imi este frica ,caci pana la urma ma va omora asa cum zice.
a politia de care apartin ,nu mi se zice nimic imi zic ca nu e de competenta dansilor ,am acel nr de dosar,dar cu toate acestea azi am fost batuta din nou ,si la sectia de politie de care apartin m-ia zis sa merg la judecatorie sa cer ordin de protectie .cum sa procedez ,pentru ca ma tem de viata mea,imi este frica ,caci pana la urma ma va omora asa cum zice.am toate probele la dosar ,si maine merg la parchet cu alta plangere,si apoi la medicul legist,nu am vanatai doar un deget umflat si ma dor foarte rau coastele