avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 260 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Antene telecomunicatii
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Antene telecomunicatii

Care ar fi conditiile tehnice si comerciale, legale ce trebuiesc indeplinite de firmele care monteaza antene de telecomunicatii pe acoperisul blocurilor?
Cel mai recent răspuns: cgugoasa , utilizator 16:53, 17 Octombrie 2017
Firmele trebuie sa detina autorizatie pentru a desfasura activitatea de instalare antene telecomunicatii
OK! Dar ce obligatii privind conditiile tehnice care ar trebui sa le asigure privind protectia cladirii dar si a locatarilor?
In ce conditii locatarii proprietari ar trebui sa accepte montarea acestora pe bloc?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Acordul montarii antenelor in strainatate andrei_druski andrei_druski Buna! Am si eu niste nelamuriri... doresc sa montez o antena pe acoperisul blocului( in Italia) doar ca nu primesc acordul cum ca locatarii nu ar fi de acord ... (vezi toată discuția)
Doresc sa montez o antena de satelit pe acoperisul blocului andreiSRR andreiSRR Sunt proprietar intr-un bloc cu asociatie de proprietari. Doresc sa montez o antena de satelit pe acoperis pentru o vizibilitate mult mai buna a cerului. ... (vezi toată discuția)
Antena parabolica mfrincu mfrincu as dori sa stiu ce aprobari sunt necesare pentru montarea unei antene parabolice de telefonie mobila pe acoperisul unui bloc? (vezi toată discuția)