Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Antene telecomunicatii
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Antene telecomunicatii

Care ar fi conditiile tehnice si comerciale, legale ce trebuiesc indeplinite de firmele care monteaza antene de telecomunicatii pe acoperisul blocurilor?
Firmele trebuie sa detina autorizatie pentru a desfasura activitatea de instalare antene telecomunicatii
OK! Dar ce obligatii privind conditiile tehnice care ar trebui sa le asigure privind protectia cladirii dar si a locatarilor?
In ce conditii locatarii proprietari ar trebui sa accepte montarea acestora pe bloc?