Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Dobanda de referinta
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Dobanda de referinta

o institutie publica a vandut un teren unei persoane fizice, cu o clauza unde era stipulat ca se achita in 4 rate, in caz de neplata se reziliaza contractul,ultima rata nu a mai fost achitata si s-a intentat proces, care este modalitatea de a calcula dobanda de referinta pentru ultima rata (in euro) din anul 2014 pana in prezent?se calculeaza dobanda de referinta sau Dobanda legala penalizatoare standard
nicollettaB, utilizator