Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... pentru calculul pensiei in 2018 ?
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

pentru calculul pensiei in 2018 ?

Prin derogare de la prevederile Legii nr. 7/2017 privind bugetul asigurărilor sociale de stat pe anul 2017, în anul 2017 indicele de corecţie este de 1,14.

Cat va fi indicele de corectie la bugetul asigurarilor, indice pentru algoritmul stabilit la calculul pensiei
Indicele de corectie utilizat va fi cel care se va mentiona in bugetul asigurarilor sociale aprobat pentru 2018. Acest buget dupa aprobare de parlament se publica in MO.
Multumesc. Derogarea valabila pentru semestrul 2 al anului 2017 valavila pana la 31 decembrie poate fi prelungita ? .. cred ca-i o intrebare retorica. Voi astepta MO.
Numai parlamentul poate stabili ce va fi.