Forum Discuţii juridice Noul Cod CAEN 2008 Cod caen - servici de asistenta logistica si productie
Discuție deschisă în Noul Cod CAEN 2008

Cod caen - servici de asistenta logistica si productie

Un italian doreste sa deschide o microintreprindere (in forma de SRL) in Romania care va face servicii de asistenta pentru logistica si pentru productie cu un contract de prestare de servicii la o firma de mobilier de bucatarie din Romania. Care poate sa fie codul CAEN mai potrivit pentru aceasta microintreprindere?
Puteti folosi
7022 Activitati de consultanta pentru afaceri si management
Aceasta clasa include acordarea de consultatii, indrumare si asistenta operationala pentru firme si alte organizatii pe probleme de management, cum ar fi: planificarea strategica si organizatorica, procese de retehnologizare, managementul schimbarilor, reducerea costurilor si alte probleme financiare; obiective si strategii de marketing; planificarea, si politici privind resursele umane; strategii de compensare si pensionare; planificarea productiei si planificarea controlului.
Aceste servicii pentru afaceri pot include consultanta, indrumare sau asistenta operationala pentru firme si servicii publice cu privire la:
-proiectarea metodelor sau procedurilor contabile, programe de contabilizare a costurilor, proceduri de control bugetar
-consultanta si asistenta acordata firmelor si serviciilor publice pentru planificare, organizare eficienta si control, managementul informatiei etc.

Aceasta clasa exclude:
-proiectarea de software (programe) pentru sisteme de contabilitate, vezi 6201
-consultanta si reprezentare juridica, vezi 6910
-activitati de contabilitate si audit financiar, consultanta in domeniul fiscal, vezi 6920
-activitati de consultanta legate de arhitectura si inginerie, vezi 7111; 7112
-activitati de consultanta legate de mediul inconjurator, agronomie, securitate si similare, vezi 7490
-activitati de consultanta privind selectia si plasarea fortei de munca, vezi 7810
-activitati de consultanta in invatamant, vezi 8560