Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate Placute numere auto
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

Placute numere auto

Buna ziua ! Am cumparat o masina sh din alt judet. Propietarul doreste sa-i trimit numerele prin curier deoarece vrea sa le pastreze pt noua masina (a platit si rezervarea numerelor). Eu o pot inmatricula fara numerele de pe masina (am vazut ca sunt trecute pe lista actelor de inmatriculare) ? Mentionez ca am copia de la chitanta de rezervare a numerelor vechi a vanzatorului. Multumesc !
In momentul in care desfasurati procedura de inmatriculare auto in localitatea dv atentionati ca vanzatorul are pretentia recuperarii numerelelor de circulatie si veti putea alege numere de inmatriculare la rand sau preferentiale
Asta stiu, dar vanzatorul cum recupereaza numerele ? Daca i le trimit, mai pot inmatricula masina ? Daca le predau la politie, mai ajung la vanzator ? Si daca da, cum ?
ionut300, utilizator