Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii Fond de handicap
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

Fond de handicap

Buna ziua. Va rog sa ma ajutati cu o problema legat de fondul de handicap. Am citit ordinul 60/2017 privind modificarea legii 448/2006 si am inteles ca firmele vor mai plati o contributie in plus. La nivelul societatii unde lucrez, am un colectiv format din 25 de persoane, iar 4% reprezinta o persoana, iar fondul de handicap va fi un salariu minim pe economie. Va multumesc anticipat.
Nu ma poate nimeni ajuta cu informatii in acest sens? Va rog!!!!!!
emaio, utilizator
dupa 50 de persoane se calculeaza fondul de handicapati,