avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 117 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii Fond de handicap
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

Fond de handicap

Buna ziua. Va rog sa ma ajutati cu o problema legat de fondul de handicap. Am citit ordinul 60/2017 privind modificarea legii 448/2006 si am inteles ca firmele vor mai plati o contributie in plus. La nivelul societatii unde lucrez, am un colectiv format din 25 de persoane, iar 4% reprezinta o persoana, iar fondul de handicap va fi un salariu minim pe economie. Va multumesc anticipat.
Cel mai recent răspuns: MNasty , utilizator 15:47, 30 Octombrie 2017
Nu ma poate nimeni ajuta cu informatii in acest sens? Va rog!!!!!!
Ultima modificare: Duminică, 22 Octombrie 2017
emaio, utilizator
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
dupa 50 de persoane se calculeaza fondul de handicapati,

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Mod calcul contributie fond handicapati dupa decizia ccr 906 din 16.12.2020 dual dual Mod calcul Contributie Fond Handicapati Decizia CCR 906 din 16.12.2020 a declarat ca neconstitutionala OUG 60/2017 care modifica Legea 448/2006. In ... (vezi toată discuția)
Contributie la fondul pers. cu handicap Iohana27 Iohana27 Buna ziua, Ma confrunt cu o \"situatie\" ca sa-i zic asa la locul de munca si as avea nevoie de niste pareri: In luna Sept. 10 am avut pe stat-ul de plata 52 ... (vezi toată discuția)
Fond pentru persoane cu handicap taramoiup taramoiup Buna ziua! Am o firma unde am depasit nr de 50 salariati,respectiv in luna oct 2013 am 59 de salariati. Se mai calculeaza fondul pentru persoane cu handicap?Va ... (vezi toată discuția)