Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate Centrala Termica
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

Centrala Termica

Buna ziua!

Ám dori sa intalam o centrala Termica dar nu ám act de intabulare ,Care ár fi solutia pt aprobarea instalatiei?
Intabularea nu are legatura cu montajul centralei termice proprii.
Luati legatura cu o firma care vinde centrale termice pentru achizitionare si cu o firma autorizata pentru montarea acestor centrale care intocmeste proiect si executa lucrari.
Pentru centrala pe gaz aveti nevoie de proiect de racordare al retea, obtinere aviz de gaz de la firma de distributie, efectuare lucrari de racord gaz de catre o firma autorizata de firma de distributie gaz si autorizare centrala montata dpvd ISCIR (se face de firma care vinde centrala).
Dupa verificare montaj si racord de gaz, firma de distributie va deschide gazul.
Pentru instalare centrala termica trebuie sa parcurgeti procedura d edebransare de la sistemul centralizat de alimentare utilitati
Nu are legatura intabularea bunului imobil cu procedura de debransare