Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... COMISA LOCALA DE FOND FUNCIARA DE PE LANGA PMB vs ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

COMISA LOCALA DE FOND FUNCIARA DE PE LANGA PMB vs Subcomisia ?

Cunoaste cineva cine are calitate procesuala pasiva in ,momentul de fata intr-un proces de fond fucniar ?

Comisia locala Bucuresti de pe langa Primaria Municipiului Bucuresti sau subcomisia de fond funciar secor a d.ex. ?

A fost dat un ordin de prefect (513? )initial prin care atributiile treceau la o nou infiintata comisia a municipiului condusa de priamr gerneral. Apoi prefectura a dat ordin prin care se revine la subcomisii (163?)

Dar ultimul ordin ar fi fost atacat si deci ?

Cine are inprezent calitate ?

multumesc
Nu exista comisie si subcomisie in materia fondului funciar! Exista comisie locala si comisie judeteana! Puteti fi mai explicit?
Intr-un proces funciar parti sunt comisia locala, comisia judeteana si institutia prefectului pe de o parte, iar pe alta parte recamatul/reclamantii!
la nivel de bucuresti sunt si subcomisiile, tocmai asta este intrebarea - cine sunt acum comtetente sa solutioneze si sa stea in judecata ?
Actionati-le in judecata pe toate, in mod solidar: si comisia judeteana si cea locala si "subcomisiile": in cel mai rau caz, calitatea procesuala a "subcomisiilor" va fi apreciata de instanta....
Cunoaste cineva in momentul de fata cine mai are calitate procesuala pasiva - comisia locala bucuresti de pe langa PMB sau subcomisiile de sector ?