avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1696 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... pontaj lunar
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

pontaj lunar

Buna ziua.
Avem 4 paznici care lucreaza in patru schimburi (cate 2 schimburi fiecare):
schimbul 1=8 ORE- 6:00-14:00
schimbul 2=8 ORE-14:00-22:00
schimbul 3=7 ORE NOAPTE-22:00-5:00
schimbul 4= LIBER
Acestora li se acorda un spor de week-end de 1%; spor de noapte nu se acorda pentru ca li s-a diminuat programul cu o ora.
In pontajul lunar cum se vor trece aceste ore de noapte 7 sau 8 ore?
Totalul orelor lucrate de fiecare trebuie sa includa si ora diminuata noaptea?
Daca are cineva vreun pontaj asemanator va rog ajutati-ma.
Multumesc
Cel mai recent răspuns: Lelia Ionescu , Contabil 12:13, 8 Octombrie 2009
Treceti in pontaj orele lucrate asa cum sunt calculate pentru fiecare+orele suplimentare

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Pontaj paznici anuca_m anuca_m cum se calculeaza prezenta la paznici? orele lucrate in tura 1 sunt considerate ore normale de lucru orele lucrate in tura 2 sunt ????????????? orele ... (vezi toată discuția)
Pontaj individual sofer autocamion rrramor rrramor Buna ziua , Va rog sa ma lamuriti si pe mine , cum trebuie facut pontajul pentru un sofer de camion , fiind plecat cate 5-6 zile , in care binenteles ... (vezi toată discuția)
Munca de noapte Vioreld Vioreld buna ziua. trebuie sa angajez un paznic, care va munci 12 cu 36 ore ( program de la 18-06). 1. in cim ii trec exact asa: 12 ore cu 36 pauza sau se trece ... (vezi toată discuția)